9 Haziran 2010 Çarşamba

Poisson ve Assk Cafe'de geçen güzel bir cumartesi gecesi :)


5 Haziran Cumartesi akşamı ben,Elifim ve Işıl Ortaköy Poisson Restaurant'a gittik rakı içmeye. Bizi en çok sevindirense masaya takılan çanta askılıkları olan hediyeleriydi.

35lik rakımız,deniz börülcemiz,marine levreğimiz,közlenmiş patlıcanımız,közlenmiş biberimiz,kavunumuz ve beyaz peynirimizle bütün olan masamız bir harikaydı çok lezzetliydi çok keyifliydi.. Masaya gecenin ortalarına doğru bir de Türk bayrağımız eklendi tam süper oldu :))Muhabbet güzeldi 3 hatun iyi eğlendik.. Üstümüzde yağmurun cama vuran tıkır tıkır sesi,masamızda rakımız mezelerimiz,etrafta yağmurdan kaçmaya çalışan kokoş teyzeler ve yanısıra daha mütevazı kılıktaki insanlarımız vardılar.. Müzik yoktu ama hafif bir TSM olsaydı hiç fena olmazdı.İnsanın dostlarının yanında düşünecek pek derdi kalmıyor rakı da ona eşlik edince bütün derdi,hüznü atıp keyfini çıkartıyorsun o anın ve tabii ölümsüzleştirilmesi de gerekiyor o anların :) Biz de öyle yaptık ve ölümsüzleştirdik işte ispatı :) bknz foto 2.


O akşamın en fiyasko olayına geliyorum hesap! 3kişi bi 35lik Yeni Rakı Yeni Seri ve mezelerimize gelen hesap 181.0 TL idi. Eğer hesabı kontrol etmesek gerçekten 181.00TL hesap ödemiş olacaktık göya yan masanın 3 adet deniz levreğide yanlışlıkla bizim hesaba eklenmiş pardon kitlenmiş! Balık yemediğimizi söylediğimizdeyse ilk önce garson gerçekten yemediniz mi diye bir tepki de bulundu komikti.Şef garson geldiğindeyse hesap alındı ve pardon yan masanın hesabı ile karıştılmış özür diliyoruz diyerek hesabın küsüratı da kendileri tarafından düzeltilerek gönderildi en azından bunu yaptılar yine de teşekkürler. Akşamın sonunda birde çanta askılığı krizimiz vardı ki dillere destan :)))) Işıl Elif'in çanta askılığını çok beğenince ufaktan tırtıkladı :) Elif'te askılığı bulamayınca bastı çıngarı benim askılığım nerde kayboldu yerlere bakın diye :)) Baktık ama nafile! :) Neyse askılığın yenisini hediye ettiler hemde sarı-lacivertti :) o da benim oldu :)))


Aaaaaaaaaaa Elifimin bana aldığı çakmağı nasıl unuturum ben :))) Hiç kaybetmiyim diye bana en kocamanından bir çakmak aldı canım arkadaşım benim :))) Nasıl ama :)Son olarakta geceyi Kuruçeşme Assk Cafe'de bitirelim dedik ve Poisson'dan çıktık çok yediğimizi ve eritmemiz gerektiğini düşünrekten çıktık yola yürüyerek gitmeye karar verdik yolda gereksiz bir durum olmuş olsada bu bile akşamımı mahvetmeme asla yetemedi :) Assk Cafe'yi bilmeyeniniz yoktur Kuruçeşme'de Macro Center'n hemen sağından sahilde boğaza nazır İstanbul'u dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğinizi anımsatacak kadar harika bir görüntüye sahip. Ne içsek diye düşünürken kahvaltısının mükemmel olduğunu düşündük ve kahvaltı mekanlarımız arasına bir yenisini daha ekledik aklımızda oraya da gideceğiz inşallah :) Biz Işıl ile beraber gecenin cilasını 1şişe Efes ile yapmaya karar verdik Elifse baiylesli mocha ile :) Bol kahkahalı bol şimşekli bol gökgürültülü ve bol yağmurlu bir cila oldu bizim için ama güzeldi keyifliydi :) Devamını herkesin beklediğine eminiz facebooktan fotoğraflarımızı takip edenler bu hafta hangi mekanda bizleri göreceklerini çok merak ediyorlar :)

0 yorum on "Poisson ve Assk Cafe'de geçen güzel bir cumartesi gecesi :)"

Yorum Gönder

 

deli kızın sandığı Copyright 2009 Fashionholic Designed by Ipiet Templates Sponsored by Tadpole's Notez Blogger Styles | Best Credit Cards